Херсон — город солнца!

Вы здесь  :Главная arrow Новости arrow Херсонщина з Дустом. Мовою документів.

Сегодня: 22.11.2011

Херсонщина з Дустом. Мовою документів.

19.03.2008 г.

Пагорбок дустуТоп новиною для українських ЗМІ стала херсонська ЗНАХІДКА(?)  півмільйона тонн ДДТ. «Зелені»,  випадково знайшли отруту, яка  викликає ГЕНЕТИЧНІ зміни у людини. З часом інформаційна хвиля спала. У господарів високих кабінетів перший страх пройшов. Але дуст на Херсонщині  залишився. З ним залишилося й багато питань. Наприклад, як це знайшли? Знайти можна пакет з дустом. А тут «пагорбок» у 500 тонн. Де були державні екологи. Чому  не знали? Були зайняті штрафуванням підприємців за засмічений газон?

 Пройшов місяць. Що зроблено.  Виставили кордон? Почали знешкодження небезпечної речовини? Зробили оргвисновки?

Ні. Триває напружене  листування. Нижче ми наводимо листи-намагання голови обласної партії зелених Володимир Шелудько достукатись   до різних гілок влади. 

Хроніка подій: 29 лютого поточного року активісти обласної організації Партії Зелених України провели розкопки кургану. Цей курган розташований за колишньою загорожею складу отрутохімікатів «Облагрохіма» поблизу села Сонячне. Під час розкопок виявили речовину схожу на ДДТ. По простому – дуст. Орієнтовно,  знайдено отрути  близько 500 тонн. Для тих, хто забув, або не знає, що таке  дуст – нагадаємо.

Історична довідка: у 30-их роках ХХ ст.  швейцарський хімік Пауль Мюллер відкрив можливість використання дихлор-діфеніл-трихлоретану (ДДТ) в якості інсектициду. Препарат  прекрасно себе зарекомендовав.  Під час Другої світової: ним обробляли солдат та населення для попередження небезпечних хвороб, які переносяться вошами. У сільському господарстві ДДТ став одним з найнеобхідніших пестицидів.

Використовувався ДДТ і проти малярійних комарів та кліщів, які переносять енцефаліт. У свій час ВОЗ заявляла, що недостатня кількість ДДТ є загрозою здоров'я суспільстві.

Досить швидко стало зрозуміло, що застосування цих препаратів несе з собою не лише користь, але й пряму загрозу навколишньому середовищу та здоров'ю людини.

Під кінець 30-их років ХХ ст. було помічено порушення репродуктивних функцій у птахів та рептилій внаслідок негативної дії ДДТ. Препарат застосовувався локально — на полях, або в лісопаркових насадженнях. З дощовою водою або з опалим листям він потравляв до ґрунту, де засвоювався живими організмами, наприклад, дощовими черв'яками. Не треба багато пояснювати, що таким чином ДДТ розповсюдився скрізь по земній кулі. Тепер його знаходять навіть у тілі пінгвінів Антарктиди. ДДТ накопичується у тканинах людини, являючись канцерогеном. Він змінює гормональну систему, викликаючи анемію, хвороби печінки.

Використання цього пестициду було заборонено ще за радянських часів.

 

Володимир ШЕЛУДЬКО

Голова  Херсонської обласної організації Партії Зелених України                                                     

Пряма мова:«У ході перевірки звернень та свідчень мешканців області стосовно можливих місць захоронення пестицидів та інших отрутохімікатів, які не відображені в офіційній звітності, 29 лютого поточного року активісти обласної організації Партії Зелених України провели розкопки кургану, розташованого за колишньою загорожею складу отрутохімікатів «Облагрохіма» поблизу села Сонячне. Під час розкопок встановлено, що під шаром землі – приблизно 15 см – знаходиться  невідома хімічна речовина, що своїм запахом дуже нагадує сумнозвісний дуст, або ДДТ.

Інформація стосовно цієї знахідки була направлена керівництву Херсонської ОДА та Білозерської РДА, голові обласної ради, прокурору Херсонської області, начальникам обласних управлінь МНС та СБУ, головному санітарному лікарю Херсонської обласної СЕС. Подія знайшла широке відображення у обласних та республіканських ЗМІ.

6 березня 2008 року, на вимогу управління СБУ, була створена комісія на чолі із першим заступником начальника Державної екологічної інспекції в Херсонській області Філіною О.М., державним інспектором Кецманом В.М, в присутності начальника Південно-Української гідрогеологічної експедиції Твердого І.П., головного спеціаліста управління МНС області Федоришина О.В., лаборанта обласної СЕС Сироватко В.М., співробітника СБУ Лисковця В.Е., від обласної організації ПЗУ – Шелудька В.В. та Гогун Л.В., незалежної журналістки Сергієвої С.С., яка провела обстеження території бази ВАТ „Облагрохім“ поблизу с. Сонячне. У ході обстеження було виявлено два бурти: менший розміром 26 м довжина, 2,5 м висота, ширина до 8 м; більший бурт – довжина 120 м, висота до 3 м, ширина до 13 м. На поверхні буртів виявлено сліди речовини яка за запахом та кольором нагадує ДДТ. У ході перевірки було відібрано проби грунту з цих буртів на визначення стійких хлорорганічних пестицидів.

14.03.08 року обласна СЕС повідомила, що у досліджених зразках грунту виявлено залишкову кількість пестициду ДДТ яка перевищує ГДК у 6,6 рази.

Попередні підсумки по результатам роботи комісії були підведені 17 березня 2008 року на засіданні постійно діючої комісії при облдержадміністрації з питань поводження з безхазяйними відходами в області, членом якої я є. Стосовно знахідки ДДТ орієнтовно від 300 до 500 тон та з огляду на те, що в області налічується додатково близько 800 тон непридатної та невпізнаної отрути, враховуючи відсутність необхідних коштів для їх ізоляції від середовища та технологій з утилізації керівник комісії, заступник голови Херсонської ОДА Осінній А.О. дав доручення екологічній інспекції підготувати звернення від імені губернатора на голову Уряду про визнання наявності такої кількості отрути в області техногенним лихом та просити Уряд створити відповідну комісію з фахівців Мінекології, інших зацікавлених міністерств з тим, щоб виробити заходи по подальшій утилізації непридатної отрути та отримати для цього відповідні кошти з Державного бюджету України.

Крім цього, на території цього складу розміщено тимчасовий майданчик із законтейнеризованою отрутою, всього 50 контейнерів, у яких зберігається близько 150 тон отрути. Встановлено, що під впливом  морозів та дощів 21 контейнер потік і отрута вільно виливається на землю. А далі потрапляє у водоносні горизонти. Наслідки такого лиха непередбачувані».

 

Вважаю, необхідно від імені депутатів міськради, із посиланням на Зелених, дати офіційний запит меру стосовно його дій у цій ситуації. Звісно, з мером ніхто не погоджував розміщення отрути поблизу міста, але це не знімає з нього відповідальності за можливі негативні наслідки для здоров’я громадян міста. Далі діяти відповідно від реакції мера.»

 

 

 

Добавить комментарий

:D:lol::-);-)8):-|:-*:oops::sad::cry::o:-?:-x:eek::zzz:P:roll::sigh:
Жирный Курсив Подчеркнутый Зачеркнутый Ссылка Изображение Список Цитата

Защитный код
Обновить

« Пред.   След. »

Цитата

Имею честь служить Херсону  - Алексей Кравец, контр-адмирал 

Опросы

Как вы относитесь к идее убрать платные парковки из Херсона?
На какие средства нужно возрождать "Лебединое озеро"?
Разработка сайта — web–студия «Б.Р.А.В.О»